Kampüs Erkek: 0264 346 0232
0537 703 67 77
0545 576 36 13

Hakkımızda

Öğrencilerimize evinde hissettiği huzur ve mutluluğu yaşatarak onların başarılarına katkıda bulunmak en önemli değerimizdir.

Özel AdaTepe öğrenci yurdu idari kadrosu; profesyonel, konusunda deneyimli, güler yüzlü ve yurt yönetim tecrübesi ile öğrenci ve velilere son derece mükemmel bir hizmet vermektedir. Verimliliği arttırmak amacı ile öğrencilerimizin istek ve beklentileri üzerine yoğunlaşarak çalışmalarımıza yön verilmektedir.

Sakaryada Kız Yurdu ve Sakarya da Erkek Öğrenci Yurtları hizmetleri veren , sektöründe markalaşmış olan Adatepe Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları , Sakarya da birisi kız öğrenci yurdu diğeride Erkek Öğrenci Yurdu toplamda 2 Şubesi ile Hizmet vermektedir.

Sakarya Kız Yurdu denince kaliteli hizmeti, nefis yemekleri, kolay ulaşımı ile hemen akla Adatepe Kız Öğrenci Yurtları gelmektedir. Sakarya kız yurtları içerisinde şubesi öğrencilerin en yoğun şekilde kullandıkları sosyal alan olan Çarşı Merkezde Kız Öğrenci yurdu şubesi Olarak hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Sakarya Adatepe Erkek Öğrenci Yurdumuz, Kampüsün hemen giriş kapısında bulunarak, Sakarya Üniversitesi Kampüsüne en yakın erkek öğrenci yurdudur. Erkek yurdu şubemizden öğrencilerimiz Fakültelerine yürüyerek kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Sakaryada Kız Yurdu veya Sakarya da Erkek Yurdu arıyorsanız eğer öncelikle kız yurdu veya erkek yurdunun Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup olmadığını araştırın. Adatepe Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtları tüm şubeleri ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunup, düzenli olarak bakanlık müfettişlerince denetlenmektedir.

Sakarya da kız yurtları veya Sakarya da Erkek Yurtları incelemesi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan biriside Öğrenci yurdu olan binanın Deprem yönetmeliğine uygun olup olmamasıdır. Deprem görmüş, hasar almış binalarda kalmamanızı önemle tavsiye ederiz. Sakarya Adatepe Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtları depremden sonra inşa edilmiş olup, deprem yönetmeliğine uygundur.

Sakarya da kalacağınız kız yada erkek yurdunun üniversiteye ulaşımı kolay olmalıdır. Adatepe Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtlarının tüm şubelerinin Sakarya Üniversitesine ulaşımının kolay olmasının yanı sıra, kız ve erkek öğrenci yurtlarımızda ekstra olarak Ücretsiz Servis Hizmeti sunulmaktadır.